Кафедра загальної фізики
Виставка наукових досягнень на День науки
24.05.2013

14 — 17 травня 2013 року у Міністерстві освіти і науки було проведено виставку досягнень університетської науки, приурочену до професійного свята – Дня науки.

Виставку відкрив та оглянув Перший заступник Міністра освіти і науки Євген Суліма.
Свої наукові експозиції представляють такі університети: Київський національний університет імені Тараса Шевченка; Вінницький національний технічний університет; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова; Київський націонльний лінгвістичний університет; Київський національний торговельно-економічний університет; Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана; Київський національний університет будівництва та архітектури; Національний авіаційний університет; Національний транспортний університет; Чернігівський державний технологічний університет; Житомирський державний технологічний університет; Київський національний університет технологій та дизайну; Національний університет харчових технологій; Сумський державний університет; Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка; Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара.
Експозиція ВНТУ була насичена та представлена більш як 20 науково-технічними розробками. Серед них розробки професорів Володимира та Олександра Осадчуків, Олексія Азарова, Володимира Кожем’яка, Миколи Філинюка, Сергія Павлова, Сергія Злепка, Віталія Мокіна, Юрія Бурєннікова, доцентів Віктора Біліченка та Олександра Шеремети.
Слід відзначити, що загалом за минулорічними результатами винахідницької діяльності ВНТУ посів II місце серед навчальних закладів України. Винахідники ВНТУ торік подали 180 заявок, з них 6 на винаходи, отримали 228 патентів, з них 6 на винаходи, 13 свідоцтв про державну реєстрацію авторського права на службові твори.
На Всеукраїнському конкурсі «Винахід року» директор Інституту інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії, завідувач кафедри обчислювальної техніки, доктор технічних наук, професор Олексій Азаров і його аспірант, а нині уже кандидат технічних наук Сергій Богомолов отримали золоту медаль у номінації «Інформаційні технології, телекомунікації, електроніка».
Пристрій «Буферний каскад» не вперше здобуває таке високе поцінування. На VІІ Міжнародному салоні винаходів і нових технологій «Новий час», що проходив під егідою Міжнародної асоціації винахідницьких організацій (IFIA), єдиним від України асоційованим членом якої є наш Вінницький національний технічний університет, «Буферний каскад» отримав срібну медаль.
Розробка завідувача кафедри метрології та промислової автоматики, доктора технічних наук, професора Володимира Кучерука та його аспіранта Ігоря Дудатьєва увійшла в десятку найперспективніших винаходів України 2012 року й спричинила фурор на двох престижних міжнародних виставках винаходів.
Їхня «Оптико-абсорбційна система газового аналізу з компенсацією дестабілізуючих факторів» на 8-й Міжнародному Салоні винаходів «Новий час» та Всесвітній Варшавській виставці винаходів IWIS-2012 здобула золоті медалі.
У регіональних категоріях «Кращий винахід – 2012 у Вінницькій області» визнано патент винахідників нашого університету та Інституту фізики ім. Б.І.Степанова НАН Білорусь «Пристрій для контролю стану полідисперсних біологічних рідин на основі спектрополяриметричних зображень їх частинок» (патент на винахід № 52754). Винахідники: проф. Петрук Василь , с.н.с. Кватернюк Сергій, член-кореспондент НАН Білорусь, проф. Іванов Аркадій , проф. Барун Володимир (ІФ ім. Степанова НАНБ).

Зараз наші винахідники реалізовують розробку у вигляді промислового зразка та впроваджують результати винаходу у народне господарство.
Науковці і студенти нашого вишу активно стажуються за кордоном.
Завідувач кафедри радіоелектроніки, доктор технічних наук, професор Олександр Осадчук нещодавно повернувся із Німеччини, де впродовж трьох місяців проводив наукові дослідження і читав лекції у Technische Universitaet Hamburg-Harburg (TUHH).
У Ліверпульському університеті Джона Мурса також за кошт МОНУ проходив наукове стажування кандидат технічних наук, доцент нашого вишу Сергій Довгалець.
У Новому університеті Лісабона вже стажувалися аспіранти Руслан Просоловський, Юлія Зелінська і Юлія Самігулліна. Нині у Португалії перебуває Анна Поплавська, четвертокурсниця Інституту АЕКСУ.
Кілька тижнів тому прилетіли з Китаю Вікторія Зайкова й Ольга Кавуненко, четвертокурсниці Інституту менеджменту нашого вишу. У тамтешній компанії «SHANDONG VOTSEN NEW ENERGY TECHNOLOGY CO., LTD» (місто Тайянь, провінція Шаньдун) дівчата вивчали на практиці тонкощі впровадження нових технологій в народне господарство.
Ще позаторік у грудні наш виш уклав угоду з цією корпорацією, яка є однією з провідних на сході Китаю — на узбережжі Жовтого Моря. До їхньої поїздки наукова та науково-технічна співпраця університету з «SHANDONG VOTSEN NEW ENERGY TECHNOLOGY CO., LTD» стосувалась спільних наукових програм і проектів. Китайські наукові співробітники приїздили до ВНТУ для проведення спільних науково-технічних заходів, запрошували до себе в Китай учених нашого вишу.

Відеоматеріали про роботу виставку наукових досягнень університетів наведено на
http://www.mon.gov.ua/ua/multimedia/851-

Новини

 

20 березня о 14-15 на кафедрі загальної фізики в ауд. 2326 відбудеться Науково-технічна конференція підрозділів…

21.02.2018 р. На базі кафедри загальної фізики відбувся заключний тур першого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фізика».…

У квітні 2017 року на кафедрі загальної фізики відкрито нову спеціальність 105 - Прикладна фізика та наноматеріали.…

Розробки кафедри