Кафедра загальної фізики
Неймовірний досвід
14.10.2012

У Новому університеті Лісабона вже стажувалися аспіранти Руслан Просоловський, Юлія Зелінська і Юлія Самігулліна. Незабаром до Португалії відлітає Анна Поплавська, четвертокурсниця Інституту АЕКСУ.

Юлія Зелінська про своє стажування у Португалії, Університет Нова:

 Моє перебування в Лісабоні тривало півроку.

 

Люди в Португалії добрі і привітні, тому легко адаптувалась, мешканці добре знають англійську мову.

Студенти доброзичливі, відразу знайшлись нові друзі, тому нині за ними сумую, добре, що підтримуємо зв'язок один з одним.

Займалась я обробкою 3D-сигналів. Лабораторії університету облаштовані новітніми приладами.

Проводити дослідження було досить цікаво, адже здійснюєш не лише теоретичні розвідки, але і бачиш, як ці всі дослідження проводять практично.

Із Валентиною Борисівною ми проводили семінар за результатами досліджень. Спочатку виступила професор Василенко із проблемою, а далі я із запропонованим нами методом вирішення та результатами, які ми отримали. Назва семінару «Ion Mobility Spectrometry: working principle and novel approach for 3D spectra analysis». Це був неймовірний досвід для мене, і не тільки щодо науки, це був гарний шанс попрактикувати іноземну мову.

Відвідала декілька цікавих наукових семінарів, виставок в університеті.

Ще одною цікавинкою для мене була бібліотека – вона має і зали для читання, окремі зали для роботи в групах, Інтернет, зони і зал для проведення концертів, семінарів чи майстер-класів. Заходиш у бібліотеку і сам шукаєш книги, записувати, що ти береш, не потрібно, якщо не виходиш з приміщення. Бібліотека обладнана дуже охайно і гарно, я там могла б сидіти протягом усього дня, вона ніби притягує, і не дивно що в ній завжди багато студентів.

Дізналась багато про саме місто Лісабон. Зазвичай екскурсії організовувала собі сама – з путівником по Португалії, так дешевше і завжди корисно пройтись пішки, чи дослідити транспортну систему, яка досить цікава. У Португалії  квиточки дійсні протягом години на автобус чи метро, що може значно скоротити витрати. Було б непогано реалізувати подібне у Вінниці. В університеті електронні перепустки як для студентів, так і для викладачів. Це мені дуже сподобалось – крок до модернізації університету.

З лютого почала відвідувати інтенсивні курси португальської мови, закінчивши які отримала сертифікат. Не можу сказати, що португальська мова важка, це не так — вона цікава, і для тих, хто добре знає англійську чи французьку – навіть легка. У ній є свої переваги, є певні речі, які трішки важко зрозуміти чи вимовити, але чим більше вчиш, тим легше і зрозуміліше стає.

Я дуже вдячна усім, хто підтримував мене і допомагав мені під час стажування у Португалії.

 

На фото:      Проректор ВНТУ Сергій Павлов (у центрі світлини) під час свого візиту до Нового університету Лісабона. Обабіч Валентина Василенко і Юлія Зелінська та студенти цього вишу

Новини

 

20 березня о 14-15 на кафедрі загальної фізики в ауд. 2326 відбудеться Науково-технічна конференція підрозділів…

21.02.2018 р. На базі кафедри загальної фізики відбувся заключний тур першого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фізика».…

У квітні 2017 року на кафедрі загальної фізики відкрито нову спеціальність 105 - Прикладна фізика та наноматеріали.…

Розробки кафедри