Кафедра загальної фізики
З науковцями піднебесної вирішуємо земні проблеми
24.01.2012

 Впродовж тижня у нашому університеті перебувала делегація освітян і вчених з Китайської Народної Республіки.

      Китай — батьківщина багатьох технічних винаходів. Нині КНР знову має усі шанси стати лідером світової науки. Лондонське королівське співтовариство, проаналізувавши досягнення науки і техніки різних країн світу, дійшло висновку, що уже в 2013 році Китай може випередити США за кількістю публікацій наукових статей у різноманітних авторитетних міжнародних виданнях. Тому перспективи співробітництва з Китаєм дуже великі, і не лише в теоретичних, а й у прикладних галузях.
      Учені нашого університету уже багато років мають жваву наукову співпрацю з Шаньдунським інститутом точної механіки та оптики, Китайським технологічним парком високих технологій (м. Цзинань), плідно контактують із Шаньдунським університетом (інститутом вірусології). Докторів технічних наук, професорів Сергія Павлова і Віталія Огороднікова китайські колеги запрошували відвідати Китай, аби ознайомили зі своїми науковими наробками і прочитали лекції тамтешнім студентам. У містах Усі та Цзясін (Східний Китай) професор Павлов брав участь у виставці «Дні науки і техніки України».
      Лю Лізіан, генеральний директор Шаньдунської компанії нових енергетичних технологій Індустріального парку м. Нінг Янг, спілкуючись з очільником нашого вишу, доктором технічних наук, професором Володимиром Грабком, уточнював особливості наукової співпраці учених двох країн. Як результат — укладена угода, де відзначені нагальні напрями співробітництва між ВНТУ та Шаньдунським університетом радіо і телебачення та Індустріальним парком м. Нінг Янг. Воно стосується актуальних і перспективних досліджень стосовно використання літієвих акумуляторних батарей для електромобілів, застосування літієвих акумуляторів при створенні біооптотехнічних, оптоелектронних, лазерних та мікроелектронних систем тощо.

      Китайські студенти навчаються в багатьох країнах, в багатьох університетах. Але є один критерій — вони навчаються в найкращих вишах. Уже 9 років юні громадяни Піднебесної здобувають фах у нашому Вінницькому національному технічному університеті. Нині близько сотні китайських студентів навчаються у ВНТУ за різними спеціальностями.
      Тож, Ван Джун, заступник генерального директора Шаньдунської фірми з набору студентів, зустрівся з ректором і директорами інститутів нашого вишу, в яких набувати спеціальності має бажання молодь його країни:
      Інститут електроенергетики та електромеханіки,
      Інститут екології та екологічної кібернетики,
      Інститут машинобудування та транспорту,
      Інститут менеджменту
      Інститут радіотехніки, зв’язку та приладобудування.
      Що така велика когорта китайської молоді навчається саме у ВНТУ, безапеляційно і переконливо засвідчує високий рівень фахових знань і конкурентноздатність спеціальностей, які надає наш навчальний заклад.


      Підпис до фото:     Ректор нашого університету, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко і Лю Лізіан, генеральний директор Шаньдунської компанії нових енергетичних технологій індустріального парку міста Нінг Янг

Новини

 

20 березня о 14-15 на кафедрі загальної фізики в ауд. 2326 відбудеться Науково-технічна конференція підрозділів…

21.02.2018 р. На базі кафедри загальної фізики відбувся заключний тур першого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фізика».…

У квітні 2017 року на кафедрі загальної фізики відкрито нову спеціальність 105 - Прикладна фізика та наноматеріали.…

Розробки кафедри