Кафедра загальної фізики
Два аспіранти під одним дахом
09.11.2012

Marcia Bayas Sampedro і її чоловік Ronald Humberto Rovira Jurado — активні учасники конференцій IES-2012  й Photonics-ODS 2012

 Обоє викладачі Вищої політехнічної школи Узбережжя в місті Сантьяго де Гуаякіль, яке є культурною столицею Еквадору. Розташоване воно на березі Тихого океану. Тут зовнішньоторговий порт Еквадору, тому місто є і головним економічним центром країни.

— Ваш університет дуже цікавий, гарний, викладачі мають багато патентів на винаходи. Я спілкувалась із професорами Сергієм Павловим, Володимиром, Кожем’яком, Олександром Романюком. Мені дуже подобається ваш університет, гарний професорський склад, маєте багато наукових робіт. Міністерство освіти Еквадору зацікавлене надавати кошти на такі проекти, як працюють ваші вчені. — Марсія брала участь в конкурсі в Еквадорі, який оголосило тамтешнє міністерство освіти. Успішно виграла і зараз вона аспірантка доктора технічних наук, професора Володимира Дубового, завідувача кафедри КСУ — комп’ютерних систем управління нашого ВНТУ.

Марсія захоплено розповідає, що у себе на батьківщині, викладаючи комп’ютерні науки старшокурсникам, виготовляла з ними робота, який працює на сонячній енергії і реагує на звукові команди.

З пієтетом і шанобою знайомить зі своїм чоловіком. Рональд вільно володіє кількома мовами.

— У Вінниці я вдруге. Вперше був у 1991 році. Тоді я був студентом, навчався у Харкові. Зараз у Вінницькому технічному університеті я теж в аспірантурі. Мій науковий керівник — доктор технічних наук, професор Сергій Павлов. Працюю над візуальною поліметрією. Вінницький національний технічний університет є в переліку тих університетів, чию якість освіти Еквадор вважає за високу і сучасну. Ми обоє аспіранти, для сім’ї це досить складно. Маємо двох синів, які теж вчаться — ходять до школи. Їм треба допомагати. Тож, я допомагаю синам, це займає дуже багато часу. А усе решта — на дружині.

 

На фото:   Рональд Хурадо Ровіра і Байз Сампедро Марсія Марі на конференції у нашому виші

Новини

 

20 березня о 14-15 на кафедрі загальної фізики в ауд. 2326 відбудеться Науково-технічна конференція підрозділів…

21.02.2018 р. На базі кафедри загальної фізики відбувся заключний тур першого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фізика».…

У квітні 2017 року на кафедрі загальної фізики відкрито нову спеціальність 105 - Прикладна фізика та наноматеріали.…

Розробки кафедри