Кафедра загальної фізики
В МОНУ прозвітували політехнічні ВНЗ про наукову діяльність у 2013 році
21.03.2014

19 березня 2014 року за участю першого заступника Міністра освіти і науки Інни Совсун, директора департаменту наукової діяльності та ліцензування Олександра Якименка і працівників департаменту звітували про свої наукові здобутки вищі навчальні заклади політехнічної групи. Наукові здобутки ВНТУ презентував проректор з наукової роботи, професор Павлов Сергій. У засіданні взяли участь також проректори з наукової роботи Донецького національного технічного університету, Національного технічного університету України «Київський політехнічний університет», Національного технічного університету «Харківський політехнічний університет», Національного університету «Львівська політехніка», Одеського національного політехнічного університету.
Під час засідання розглядалися основні питання наукової та науково-технічної діяльності вищих навчальних закладів, зокрема, ефективність використання бюджетних коштів; інноваційна спрямованість фундаментальних та прикладних наукових досліджень і розробок, впровадження результатів робіт, завершених у 2013 році, їх ефективність в умовах реального економічного стану тощо.
На прикладі роботи наукового парку «Київської політехніки», що діє при НТУУ «КПІ», учасники засідання переконались в практичній допомозі наукового парку університету, який, зокрема, може відкривати рахунки в банківських установах та спрямовувати кошти на проведення наукових досліджень, публікації та відрядження.
Доповідачі зосередились на конкретних наукових здобутках, отриманих протягом звітного року при виконанні наукових досліджень і розробок за бюджетною та госпдоговірною тематикою. Зокрема, у результаті виконання досліджень науковцями «Львівської політехніки» створено нові пристрої – суперконденсатор, у випуску яких зацікавлені виробники електромобілів та накопичувачів енергії в системах нетрадиційної енергетики та багатопортова пам’ять комп’ютера з паралельним доступом до даних, яка забезпечить суттєве збільшення швидкості комп’ютерів.
Дослідники НТУ «Харківський політехнічний університет» отримали 864,84 тис. грн. за розроблені рекомендації з підвищення ефективності засобів безпеки праці та експлуатації обладнання для стратегічних об’єктів енергетики, у тому числі для атомних станцій. Зроблено відкриття в області біофізики – експериментальне визначення пьєзобіопотенціалів у клітинних структурах.
Також активно обговорювалися і проблемні питання. За результатами презентацій надійшли пропозиції щодо необхідності налагодження тісної співпраці з промисловістю та активізації процесу комерціалізації результатів науково-технічної діяльності, створення та постійного оновлення бази актуальних проблем промисловості, яку б могли використовувати вищі навчальні заклади та секції наукової ради МОН при проведенні конкурсного відбору проектів; щодо створення наукових парків при університетах; щодо підготовки пропозицій в частині реформування діючого базового фінансування «Науки», розроблення чітких критеріїв розподілу коштів між університетами для базового фінансування.
Джерело — http://www.mon.gov.ua/ua/news/29943-vnz-politehnichnoyi-grupi-prozvituvali-pro-svoyu-naukovu-ta-naukovo-tehnichnu-diyalnist-za-2013-rik

Новини

 

20 березня о 14-15 на кафедрі загальної фізики в ауд. 2326 відбудеться Науково-технічна конференція підрозділів…

21.02.2018 р. На базі кафедри загальної фізики відбувся заключний тур першого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фізика».…

У квітні 2017 року на кафедрі загальної фізики відкрито нову спеціальність 105 - Прикладна фізика та наноматеріали.…

Розробки кафедри